Viscera Instytut / Zespół / Anna Łukasik

Anna Łukasik

fizjoterapeutka uroginekologiczna

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz pierwszą w Polsce instruktorką ćwiczeń Low Pressure Fitness (hipopresja). Ostatnie 11 lat spędziłam rozwijając się zawodowo, jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii. Chciałabym wykorzystać zdobyte doświadczenie w Ameryce w kompleksowej terapii kobiet w Polsce. Fizjoterapia uroginekologiczna to zdecydowanie moja największa pasja, która pomogła mi podjąć decyzję o powrocie do Krakowa.

W swojej pracy dążę do kompleksowej terapii pacjentek w celu uzyskania zamierzonego efektu terapeutycznego. W gabinecie fizjoterapetytcznym wykonuję ocenę funkcjonalną mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy z wykorzystaniem USG. W pracy gabinetowej wykorzystuję zarówno elementy terapii manualnej oraz terapii ruchem. Moją specjalnością jest praca z blizną – zarówno poprzez pracę bezpośrednio z tkanką, a także poprzez wykorzystywanie techniki Low Pressure Fitness, pozwalające dotrzeć do znacznie głębiej położonych struktur, ograniczeń tkankowych zarówno dotyczących blizn nowych jak i tych, które powstały wiele lat temu.

Czym się zajmuję?

 • terapia rozejścia mięśni brzucha
 • terapia blizn po cesarskim cięciu,
  abdominoplastyce, epizjotomii
 • endometrioza
 • niepłodność
 • bolesne współżycie
 • bolesne miesiączki
 • stan przed lub po zabiegach ginekologicznych
 • problemy z nietrzymaniem moczu
 • zaburzenia statyki dna miednicy (obniżenia oraz
  wypadanie narządów rodnych)

O Low Pressure Fitness

Początkowo metoda ta była głównie formą treningu medycznego, dedykowanego głównie kobietom jako element wspierający regenerację w połogu (podczas wykonywania specyficznych technik oddechowych dochodzi do odruchowego napięcia mięśni głębokich stabilizujących, w tym mięśni dna miednicy oraz mięśnia poprzecznego brzucha), co pomaga w obkurczania się brzucha po porodzie. Na przestrzeni czasu ćwiczenia hipopresyjne ewoluowały i aktualnie są jednym z najbardziej rozpoznawalnych nurtów, wykorzystujących elementy hipopresji na świecie.

Low Pressure Fitness to technika oddechowa, gdzie podczas wykonywania manewrów hipopresyjnych, dochodzi do aspiracji przepony, doprowadzając tym samym do mobilizacji naszych organów wewnętrznych takich, jak jelita, pęcherz, żołądek, macica, ułatwiając ich pracę, rozluźniając liczne zrosty otrzewnowe oraz sklejenia powięziowe. Dodatkowo Low Pressure Fitness wzmacnia stabilizację centralną oraz ułatwia drenaż żylno-limfatyczny. To doskonałe uzupełnienie oraz kontynuacja terapii manualnej, wzbogacona o ruch. Schorzenia w jakich może pomóc hipopresja to: wieloletnie blizny, endometrioza, chroniczne zaparciach, bolesne współżycie, migreny, napięcia w ciele, nietrzymanie moczu, rozejście kresy białej oraz zaburzenie statyki narządu rodnego.

Jak umówić się na wizytę?

Aby umówić się na wizytę fizjoterapeutyczną, wystarczy że do nas napiszesz lub zadzwonisz:

Zobacz opinie moich pacjentów