O klinice

Instytut Viscera jest dla Was.

W 2021 roku stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, kameralną placówkę, zlokalizowaną przy krakowskich plantach, w samym sercu Krakowa. Jesteśmy grupą specjalistów, w tym dietetyków, osteopatów, fizjoterapeutów uroginekologicznych, psychoterapeutów, nutrigenomików, zajmującą się pacjentem kompleksowo, z dużym zrozumieniem, empatią i wsparciem na każdym etapie leczenia.

Instytut Viscera powstał bardzo organicznie, w odpowiedzi na Wasze potrzeby. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „viscera”, oznaczającego trzewia, czyli narządy wewnętrzne, ponieważ to właśnie pacjentom z  zaburzeniami układu pokarmowego, najczęściej pomagamy wrócić do zdrowia.

Viscera powstała w wyniku fuzji wspólnych doświadczeń klinicznych i marzeń o stworzeniu miejsca, w którym zintegrowanie leczenia w ramach różnych specjalizacji, będzie na pierwszym miejscu.

 

 

Pomysłodawczynią była dietetyczka kliniczna Justyna Pampuch, prowadząca od lat swój gabinet w centrum Krakowa. Tak właśnie dołączyła do niej osteopatka i fizjoterapeutka Wioleta Rosa. Silny duet, jaki tworzą Justyna i Wioleta, kieruje Instytutem w celu zapewnienia, jak najlepszej opieki pacjentom.  Owocem ich współpracy, poza wspólną przestrzenią gabinetową, jest współautorstwo książki pt.: „Żywienie, diagnostyka i leczenie SIBO” wydawnictwa PZWL.

 Ideą Viscery jest  tzw. „zamknięty obieg” specjalistów, którzy wymieniają się między sobą opiniami, doświadczeniami i wspólnie prowadzą pacjenta przez szeroko rozumiany proces regeneracji. Wierzymy, że najlepszy efekt terapeutyczny, można osiągnąć, właśnie dzięki takiemu działaniu.

 Kim nie jesteśmy? Kolejnym, bezosobowym miejscem o charakterze korporacji. U nas liczy się człowiek. To jest nasza filozofia.

Zobacz jak jest u nas: