Viscera Instytut / Zespół / Tomasz Luberda

Tomasz Luberda

internista

W 2010 roku ukończyłem studia wyższe na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2011 roku rozpocząłem studia podyplomowe w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzanie Jednostkami Opieki Zdrowotnej. Równocześnie odbywałem staże podyplomowe oraz praktyki lekarskie między innymi w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. W 2012 roku rozpocząłem specjalizację z dziedziny chorób wewnętrznych w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II na Oddziale Klinicznym Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. W 2017 roku przystąpiłem do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych. W ramach praktyki zawodowej prowadzę konsultacje w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz wykonuje badania diagnostyczne - badania echokardiograficzne (echo serca), USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych. Szczególnie interesuję się kardiologią oraz chorobami naczyń krwionośnych.

Moja praca zawodowa związana jest z obszarem chorób żywieniowo-zależnych, fascynują mnie szczególnie choroby przewodu pokarmowego oraz żywienie w zaburzeniach jelitowych, ponieważ jelita to drugi mózg człowieka, od którego zależy prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

W swojej praktyce cenię sobie indywidualne podejście do pacjenta oraz dopasowanie dietoterapii do konkretnej jednostki chorobowej. W pracy z pacjentem bardzo ważny jest dla mnie aspekt psychologiczny, dlatego też pracuję w multidyscyplinarnym zespole wykwalifikowanych specjalistów, co umożliwia objęcie pacjenta opieką holistyczną. We współpracy z pacjentem skupiam się na przyczynach zaburzeń, ponieważ rozwiązanie ich u podstaw warunkuje odniesienie długotrwałych efektów zdrowotnych.

Prywatnie jestem miłośniczką aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uwielbiam tańczyć, biegać, grać w tenisa ziemnego i jeździć konno.

Jak umówić się na wizytę?

Aby umówić się na wizytę, wystarczy że do nas napiszesz lub zadzwonisz: