Viscera Instytut / Zespół / Karolina Bierlit

Karolina Bierlit

Dietetyk kliniczny

Jestem dietetykiem specjalizującym się w schorzeniach układu pokarmowego.

Moja pasja do dietetyki zrodziła się wiele lat temu, gdy sama chciałam poprawić swoje nawyki żywieniowe. Był to czas, w którym zrozumiałam, że zdrowie jest najwyższą wartością, na którą mamy ogromny wpływ dzięki codziennym wyborom jakich dokonujemy. Fascynuje mnie jak wiele możemy zmienić dzięki prawidłowym nawykom, czy znalezieniu optymalnego sposobu odżywiania dopasowanego do naszego stylu życia.

Dodatkowo, jestem studentką ostatniego roku psychologii. Interesuje mnie człowiek i wszystkie procesy zachodzące w ludzkim organizmie, zarówno na poziomie psychiki i ciała.

Zainteresowanie tematem funkcjonowania jelit przyszło całkiem naturalnie. Każda dobra zmiana zaczyna się właśnie tam, a kondycja jelit ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Z własnego doświadczenia wiem, że problemy z układem pokarmowym bywają bardzo frustrujące i wpływają na wiele sfer naszego życia, dlatego tak ważne jest, by to zmienić.

Brałam udział w szkoleniach z zakresu dietetyki, psychodietetyki i wciąż kształcę się w tym kierunku. Każdego dnia staram się poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności, patrzeć na problem z różnych perspektyw, opierać się tylko na wiarygodnych źródłach.

 

Na co dzień współpracuję z osobami borykającymi się z zaburzeniami układu pokarmowego, głównie SIBO. W swojej praktyce gabinetowej skupiam się głównie na indywidualnym podejściu do pacjenta. W pracy z drugą osobą zależy mi na wzajemnym zaufaniu, zaangażowaniu, szukaniu najlepszych rozwiązań i konsekwentnym dążeniu do celu.

Lubię drążyć, szukać przyczyny i rozwiązywać problem u źródła, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie osiągnąć trwałe efekty. Nie interesują mnie chwilowe rozwiązania, które tylko przykrywają to, co jest naprawdę ważne.